Chopin scandal and comic books in Poland

Chopin scandal and comic books in Poland

Wydana z pieniędzy MSZ antologia komiksowa "Chopin New Romantic" wpadła w ręcę nadgorliwych dziennikarzy z TVN. Komiks "propaguje niewłaściwy obraz słynnego Polaka". Media huczą. Polacy chcą wieszać komiksiarzy. Ale ja nie o tym..

Sorry, this entry is only available in Polish. Contact me if you want to read a translated post.

- Comments -

marek

06.12.2011 / 15:34

Hmm bardzo ciekawy artykuł i szkoda, że tak się potoczyła cała ta sprawa, jako fan komiksów jestem trochę zażenowany całą tą sytuacją…dla mnie komiksy są czymś więcej niż tylko zbiorem stronem z rysunkami, w nich tkwi życie, ponieważ są inne dodatkowo nie ważne czy w internecie czy w realu komiksy się tworzy a książki tylko pisze:) z racji tego, że interesuje się tą dziedziną staram się byc na bieżąco z każdą nowinką, zauważyłem też więc, że komiksy stają się coraz bardziej popularne i bardziej lubiane przez ogół społeczeństwa, coraz więcej aplikacji w internecie jest o komiksach i coraz więcej osób je lubi i chce się nimi bawić, świetnym przykładem jest komiks Dilmah- aplikacja, która na facebooku ma mnóstwo fanów i wielbicieli.

Komiksowakreska

26.06.2013 / 22:25

Pomijając sam artykuł(nie ukrywam, że ciekawy) zgodzę się z Wami w sprawie podejścia ludzi do komiksu. Dla zwykłego zjadacza chleba komiks nieważne jaki by nie był zawsze będzie kojarzył się z “Kaczorem Donaldem”.
Śmieszy mnie gdy jakiś analfabeta, który skończył naukę na podstawówce i wtedy też miał ostatni kontakt ze słowem pisanym zarzuca komuś “dziecinność” z uwagi na czytanie komiksów, a sam ze łzami w oczach i ustami pełnymi popcornu ogląda w kinie Batmana lub Ironmana…

- Add comment -

/ required /
/ required, not public /