Job offer for designer - painful analysis

Job offer for designer - painful analysis

Ostatnio na Digarcie i Gadu-Gadu różne młode osoby (bo niby ja już stary jestem) pytały mnie jak to jest pracować jako grafik na etacie w firmie. Patrząc po ogłoszeniach, to nie dziwie się, że świeże 'post-studenty' mają stracha lub pustkę w głowie.

Sorry, this entry is only available in Polish. Contact me if you want to read a translated post.

- Comments -

Thinkpositive

15.03.2012 / 11:21

Najpierw się uśmiałem, a potem zacząłem płakać…

Tomek

17.03.2012 / 12:09

Muszę przyznać, że chociaż jestem amatorem, to takie ogłoszenia odbieram dokładnie tak samo. Swoja drogą piszesz rzadko, ale ciekawie, dzięki zwłaszcza za posta o kolorowaniu, troszkę na nim skorzystałem. Pzdr T.

kcin

21.03.2012 / 00:52

Z jednym się nie zgodzę ─ HTML5 jest już używany, i to całkiem mocno. Żeby daleko nie szukać, ostatnio ─ natemat.pl, masa theme’ów do WP.

ArTyson

27.04.2012 / 18:07

Mało teraz takich ogłoszeń. Najczęściej wymagają dosłownie wszystkiego i w tym jest problem :(. jquery oki powinienem się go nauczyć w najbliższym czasie(przyda się). Ale np flash+action script, albo php jest dal mnie ciężki (takie mam wrażenie). I żeby tego było mało ogłoszenie dodane dzień temu ogląda 200 osób. Jestem tak tym rozbity ze nawet portfolio nie mam siły zrobić choć wiem ze to podstawa. Jest praca dla rysowników, conceptr art’ów a nie dla osób które od 13 roku życia uczyły się tego wszystkiego?

bibi

04.09.2012 / 21:38

No tak, dokładnie odczuwam to samo i jak trafiam na fajne ogłoszenie, gdzie bym się może i pokusiła o odpowiedź to w końcu zauważam w wymaganiach albo prawo jazdy konieczne, albo biegły angielski, albo jeszcze znajomość modelowania 3d czy jeszcze inne temu podobne zawady stojące na przeszkodzie w wysłaniu swoje cv wraz z portfolio. No i jeszcze jest sprawa taka, że nie każdemu podoba się dany styl, a jak ktoś kładzie nacisk na ilustracje i się tego uczy cały czas się doszkala, w końcu ma ofertę stażu, firma sama odpowiada na wysłane cv, ale po stworzeniu projektu nie przyjmuje na staż bez podania powodu. Ogólnie rzecz biorąc jest coraz gorzej i raczej ku lepszemu się nie zapowiada jeśli chodzi o zatrudnienie.

KonradK

26.11.2012 / 05:20

Jak ja zaczynałem (2004 rok) większość ogłoszeń wyglądała tak:

“Osobę na stanowisko grafika z biegłą znajomością skrótów klawiszowych w Photoshopie”

Co do programowania, grafik powinien wiedzieć co da się zrobić w jQ ale po co mu znajomość programowania w jQ? A co dopiero w innych językach typu coraz częstsze w JAVIE ? – wiadomo po co trzeba Ciąć koszty :P ale to głupi sposób oszczędzania :) i złe wykorzystywanie zasobów ludzkich :)

oki wiem są ludzie którzy to i to ogarniają… ale dla mnie to bez sensu wymagać tego od każdego. Specjalizacja w danym temacie to jest to co powinno być normą a nie jak za komuny “murarz tynkarz akrobata”

P.S
Często wysyłam odpowiedzi na takie ogłoszenia w ten sposób

Obsługa PS IL ID Quark – 3 tys
DW FL+AC – 3 tys
PHP jQ Java – 3tys
Modelowanie 3D – 3 tys
i tak dalej :P

Black Cat

03.06.2013 / 14:55

I kurna w pełni się z Tobą zgadzam w kwestii okrajania projektów przez szefa ze względu na bezguście kolegów- klientów :) i kosmicznych wymagań…
Nio, co się zaś tyczy Photoshopa dla “webdesignerów” to się już nie zgodzę… :)
Może jakaś koalicja po fachu Panie i Panowie? “Lynkami” machniom?
Ja na razie nie mam czasu na pisanie, tylko czasem cosik przemycę – bo właśnie “guzikologią” sieciową się zajmuję…głównie…na tablet tylko czasem chwilunia jest.
A Rysownika od razu dodaję u siebie w branżowe linki :)
Pzdr dla wszystkich umęczonych trudnym zawodem, gdzie zawsze jesteś między młotem a kowadłem i nikomu dogodzić nie można !

Komiksowakreska

26.06.2013 / 22:34

Artykuł jest świetny :) W rzeczy samej opisuje to co dzieje się na naszym rodzimym rynku.

Mój pracodawca mógłby dołożyć tam jeszcze EFEKTYWNĄ POMOC W PRACY NAD PROJEKTEM – czyli KAMERA + PODGLĄD EKRANU i PODSŁUCH TELEFONU. Niestety…

Jan

09.01.2014 / 09:30

Sorry stary ale nie masz pojęcia o czym piszesz i źle analizujesz treść ogłoszeń. Wziąłeś pod lupę ogłoszenie dla grafika komputerowego a tak naprawdę już w tytule jest zaznaczone projektant aplikacji Web po / grafik. W domyśle więc nie możesz pisać takich bzdur, że grafik komputerowy musi znać html ponieważ nie musi, w ogłoszeniu musi bo nie jest to ogłoszenie dla grafika a programisty grafika. Jest taki zawód jak Webmaster, webmaster to ktoś kto zna się na kodzie, grafice i pozycjonowaniu, on musi umieć wszystko. Grafik komputerowy nie musi a wręcz nie powinien znać kodu html ponieważ blokuje pracę dla młodego programisty lub dizajnera a firma ma jedną osoba na dwóch etatach. Grafik jest od grafiki, webmaster od wszystkiego, programista od języków kodowania, to jest bardzo proste do zrozumienia. Twierdzenie, że grafik powinien znać języki kodowania można porównać do tego, że kucharz powinien być biegłym fryzjerem. Nie można dopuszczać do sytuacji w której firma pod pretekstem zatrudnienia kogoś na jeden etat potrzebuje osoby na kilka etatów. Bardzo cię proszę abyś głupio tego nie promował. Artykuł zbędny.

Taka prawda

06.08.2015 / 14:05

Hahha, no taka prawda co poradzić. A i tak wygryzą was drodzy graficy takie serwisy jak designer.pl

- Add comment -

/ required /
/ required, not public /